Nie tylko welon, czyli nakrycia głowy Panny Młodej

Jeszcze do niedawna właściwie każda stawająca na ślubnym kobiercu kobieta decydowała się na klasyczny wianek. Mógł one rzecz jasna być krótki bądź długi, na wzór amerykański zasłaniać twarz bądź nie – ale raczej niezbyt często wybierane były inne rozwiązania. Dziś jednak moda ślubna niesie z sobą mnóstwo trendów i wszystkie Panny Młode pragnące prezentować się niebanalnie i oryginalnie mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w tej kwestii.
 
Pojawiają się zatem niezwykle dziewczęce wianki z kwiatów polnych – pasują idealnie do ślubów i przyjęć w folkowym stylu. Niektóre Panny Młode decydują się na kapelusze – zwykle niewielkich rozmiarów (toczki). Niekiedy wybierane są także diademy, trzeba jednak pamiętać, że najlepiej będą prezentowały się w zestawieniu z typowo księżniczkowymi sukniami ślubnymi.
 
Te z pań, którym klasyczny welon niekoniecznie pasuje, mogą wybrać także różnego rodzaju stroiki wpinane we włosy (na przykład na opasce). Taka ozdoba bardzo dobrze się prezentuje, bowiem nie dominuje w całej stylizacji, a tylko ją uzupełnia. Czasami pojawiają się także tiary czy woalki. Niejedna Panna Młoda decyduje się na kokardę – trzeba przyznać, że to rozwiązanie dodaje jej sporo dziewczęcości i niezwykłego blasku.
 
Nie możemy zapomnieć także o koronkowych czepkach, które coraz śmielej wkraczają na ślubno – weselne salony. Wedle zapowiedzi ekspertów hitem 2017 roku będą także turbaniki. Warto wiedzieć, że cieszyły się one sporym zainteresowaniem w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Dziś znów wracają do łask!

Brak komentarzy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *